Fullmetal Alchemist: Brotherhood - Recenze

8. listopadu 2012 v 20:17 | Blackie~ |  Recenze
Název: Fullmetal Alchemist:Brotherhood
Rok vydání: 2009 - 2010
Počet dílů: 64
Žánr: Akční, Dobrodružné, Fantasy, Magie, Ozbrojené složky, Podle mangy, Shounen,
Online: Shirai.cz (Nutná registrace)

Když chcete něco získat, musíte ztratit něco ve stejné hodnotě, to je první zákon Alchymie. Zákon o rovnosti výměnny.Je Brána, je Pravda a je Alchymie. Je smrt a je touha po životě. Je bolest a Kámen mudrců. Jsou lidé, jsou homunkulové a jsou chiméry. Ale především jsou dva světy. Z jednoho do druhého lze vstoupit Bránou, při průchodu lze vidět Pravdu a jen v jednom světě pracuje Alchymie. Lidé trpí bolestí a Kámen mudrců jim možná může pomoct. Lidé si myslí, že řídí svět, homunkulové jej řídí doopravdy a chiméry jim slouží. Kdo ví příliš, a není žádoucí, musí zmizet. A kdo je nadaný, měl by svůj talent poskytnout těm, kteří o něj stojí.
Není možné cokoli získat, aniž byste něco obětovali. Abyste něco získali, musíte dát věc stejné hodnoty. To je princip rovného obchodu v alchymii.
Ocelový (nebo také kovový) alchymista Edward Elric a to brnění stojící vedle něj, jeho mladší bráška Alphonse, se opět vrací do pohyblivé formy. Jejich cíl se nezměnil - stále touží po kameni mudrců. Aby mohli získat zpět svá těla, o která přišli, když porušili největší tabu v alchymii; pokusili se o lidskou transmutaci v naději, že přivedou zpět svou milovanou maminku. Každý za tento čin o něco přišel. Edward o pravou ruku a levou nohu, místo kterých má díky kamarádce z dětství automail. Ovšem Alphonse přišel o daleko více. Příšel o své smrtelné tělo a jediným východiskem bylo, že jeho duši jeho bráška spoutal k nedaleko stojícímu brnění.
Neúspěšně. Jedinou možností, jak získat informace o kameni, je stát se armádním psem, státním alchymistou a to Ed rád pro svého bratra podstoupí. Na cestě za znovuzískáním jejich těl budou bratři Elricové nuceni překročit další tabu - morální i alchymistická. Jenomže po kameni touží ze sobeckých důvodů i někdo jiný.

Trailer:

Můj názor: Tohle anime jsem si zamilovala. Líbil se mi příběh a odhodlání obou bratrů získat svá těla. Líbili se mi také souboje a dozvěděli jsme se něco více i o stvoření homunkulů. Nebyla jsem nijak zklamaná, anime se přesně drželo mangy :) Rozvinul se vztah mezi Edem a Winry. A vše dopadlo dobře~
FMA:Brotherhood se řadí mezi mé TOP 5 anime :3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shizue Asahi | Web | 9. listopadu 2012 v 20:35 | Reagovat

okej,budem čakať ^^
Milujem FMA :) ♥Al♥

2 Nosferatu Psiren, blahé paměti | E-mail | Web | 4. prosince 2012 v 12:12 | Reagovat

další blog, co si ode mě "půjčil" kus z mý recenze a neuvedl zdroj...lidi, kdy se poučíte?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama