Black* Rock Shooter - Recenze

20. září 2012 v 7:25 | Blackie~ |  Recenze
Název: Black* Rock Shooter
Rok vydání: 2010 (OVA), 2012 (Série)
Počet dílů: 8 + OVA
Žánr: Akční, fantasy, paralelní světy, seinen, temná fantasy
Online: Shirai.cz (NUTNÁ REGISTRACE)
Download: ULOZTO (OVA)

Začínáme pohledem na dvě bojující dívky s šachovnicovým pozadím.
Mlčí a jen nárazy meče o meč se roznáší místností.


Příběh se nám točí kolem dvou zajímavých dívek. Mato a Yomi.
Mato začne chodit na novou školu a hned první den potká vysokou dívku se kterou bude následně ve stejné třídě. Mato se s ní snažit skamarádit a tak na ní promluví jako první, zjistí že dívka se jmenuje Yomi a že bydlí nedaleko od ní.
Stanou se z nich kamarádky, většinu času tráví spolu a časem se jejich vztah prohloubí v nejlepší přátelství. Vědí o sobě všechno, všechno spolu podnikají.. vždy a všude spolu. Mato se rozhodne chodit do basketbalového kroužku a poprosí Yomi aby šla taky, jenže Yomi basket moc nezajímá a tak se rozhodne pro jiný sport.
Výhodu to mělo, obě je oddělovala jen síť a tak se měli navzájem pod dohledem. Mato si v týmu ale našla další kamarádku a Yomi se začala cítit odstrčená. Následující školní rok měli obě smůlu, každá byla dána do jiné třídy. Jen mato měla špetku štěstí. Měla tam i svojí kamrádku z basketu. Yomi se začala Mato vzdalovat. Už to nebylo jako dřív, už nebyly jen ony dvě. Byl tam někdo další a to Yomi nesnesla. Jednoho dne se po škole nevrátila domů.
Když jí přijde zpráva od Yomi je hned veselejší, ale zpráva zní že se něco pokazilo a její zpráva nebyla doručena.
Mato se rozhodne jít na jejich společné místo a doufá, že tam bude. Jediné co tam najde je přívěšek na mobil, který ona sama Yomi dala. Rozbrečí se a přeje si aby mohla Yomi najít a nebo jí nějak pomoci.

Druhá etapa příběhu - Vnitřní svět. Na scénu nastupuje Black Rock Shooter a Dead Master. Jinak řečeno vnitřní svět Mato a Yomi. Začne boj. Dead Master se pokouší zabít BRS a stejně je to naopak. Jenže je tu jedna věc, kterou by chtěla BRS vykonat než se jí zbaví. Ale vlastně jen chce osvobodit Yomi od Dead Master. To se jí podaří.
Trailer:

Můj názor:
Tohle anime, resp. OVu kterou jsem viděla jako první jsem si zamilovala. Líbilo se mi prostředí toho všeho a i ten nápad s vnitřními Já (BRS, Dead Master)
Boje byli úžasné podle mě, jen ticho, které bylo narušováno jen nárazem meče na meč. Více se mi ovšem líbil jejich vnitřní svět, než ten jejich skutečný :)
A co se anime týče bylo rozšíčené o další 3 postavy, které se v OVě jen myhli a nic víc se o nic člověk tak nemohl dozvědět. V anime se ukázalo jak se Yomi cítí a co všechno se jí děje.
Mohu jen doporučit, ale spíš si první shlédněte OVu a pak až anime :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shiori Akira | Web | 20. září 2012 v 8:01 | Reagovat

No já jsem začala s anime, takže se na Ovu těším :) Dneska poslední 2 díly (dívám se na to ve škole)

2 Black☆ Rock Shooter | E-mail | Web | 20. září 2012 v 17:53 | Reagovat

[1]: Tak aby tě pak nezarazilo, že OVa není tak detailní a obsáhlá jako anime :)

3 Lucy / L. | Web | 21. září 2012 v 9:16 | Reagovat

vyzeráá to ako dobré anime :):)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama